Het is dan wel niet Amsterdam Zuidoost maar het zijn wel onze groene buren. Stichting Beschermers Amstelland bestaat 5 jaar en geeft ter viering van haar lustrum een handzaam boekje uit.
Voorzitter Kees van Tilburg: “Lang niet alles wat we wilden, lukte. Maar gelukkig heel veel wel. En zoals uit de vooruitblik blijkt, ontbreekt het ons bepaald niet aan ambitie. Het streven blijft om dat mooie Amstelland open en rustig te houden en voor de burger nog toegankelijker te maken. Amstelland is een vitaal agrarisch gebied en dat houden we graag zo. Want zonder boeren kunnen we dat prachtige landschap met die weidsheid en de vele weidevogels wel vergeten.
Amstelland, is een uniek gebied, waard om voor op te komen, zodat volgende generaties er ook nog van kunnen genieten.” In een tijd waarin menig organisatie op het gebied van landschap en natuur met ledenverlies kreeg te maken, groeide de stichting Beschermers Amstelland in de eerste vijf jaar van haar bestaan van 0 naar 1200 beschermers. Het boekwerkje ‘5 jaar op de bres voor Amstelland’ kan worden aangevraagd via de website www.beschermersamstelland.nl